موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عقیق

امور انفورماتیک و آمار و اطلاعات

فناوری اطلاعات (Information Technology) یا (IT) ، «به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، خصوصا برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزار رایانه می‌پردازد». به طور کوتاه، فناوری اطلاعات با مسائلی مانند استفاده از رایانه‌های الکترونیکی و نرم‌افزار سروکار دارد تا تبدیل، ذخیره، حفاظت، پردازش، انتقال و بازیابی اطلاعات به شکلی مطمئن و امن انجام پذیرد.

در این خصوص مسئول انفورماتیک موسسه پاسخگوی موارد زیر می باشد:

پاسخگوی مدیران و کارمندان موسسه در صورت بروز مشکل در رایانه و نرم افزار های مورد استفاده و اتصالات شبکه پاسخگوی دانشجویان برای در اختیار قرار دادن نرم افزار های مختلف مورد استفاده در کلاس ها و آزمایشگاههای موسسه ، کار با سرور و رفع عیوب اتصالات شبکه توسط مسئول انفورماتیک صورت می پذیرد.

مسئول آزمایشگاه نرم افزارها و لوازم مورد نیاز کارگاهها و آزمایشگاهها را نیاز سنجی می کند و اقدامات لازم برای تامین موارد مورد نیاز را انجام می دهد و نیز عیب یابی و در صورت نیاز به رفع عیب می پردازد.

عیب یابی دیتا پروژکتورهای موسسه نیز توسط مسئول آزمایشگاه صورت می پذیرد.

تحویل لوازم آزمایشگاهی و کارگاهها توسط مسئول آزمایشگاه انجام می پذیرد و دانشجویان گرامی با مراجعه به ایشان می توانند از امکانات موسسه بهره مند گردند.

بطور خلاصه امکانات در آزمایشگاهها و کارگاهها به شرح زیر می باشد:

  • امکان استفاده از کارگاههای عملی متناسب با دروس مختلف
  • استفاده دانشجویان از نرم‌افزارهای علمی مورد نیاز (که بر روی سیستم‌ها نصب گردیده است)
  • استفاده از کافی نت رایگان موسسه