موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی عقیق

مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ تمدید شد

09 بهمن 1402

مشاور رییس سازمان سنجش خبر داد:

مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی ۱۴۰۲ تمدید شد

مشاور رییس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا کریمیان ضمن اشاره به اعلام رشته محل‌های جدید و اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام گفت: با توجه به درخواست مکرر دانشگاه‌های سراسر کشور مبنی اعلام پذیرش در کد رشته محل‌های جدید و تمدید مهلت ثبت نام، ترتیبی اتخاذ شده است که علاقه مندان به پذیرش در دوره مذکور ضمن مطالعه دقیق اطلاعیه اصلاحات و دفترچه راهنما که در سایت سازمان سنجش منتشر شده است تا روز سه شنبه ۱۰ بهمن ماه بتوانند نسبت به ثبت نام و انتخاب کدرشته محل‌های مورد نظر خود اقدام کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۰ هزار داوطلب در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش بهمن ماه سال ۱۴۰۲ ثبت نام کرده اند، گفت: متقاضیانی که قبلاً ثبت نام و انتخاب رشته خود را تکمیل و کد رهگیری دریافت کرده‌اند در صورت تمایل می‌توانند در بازه زمانی اعلام شده نسبت به مشاهده و ویرایش کد رشته محل‌های انتخابی اقدام کنند.

کریمیان یادآور شد: متقاضیان کد رشته محل‌های پذیرش با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته به پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ir مراجعه کنند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آن دسته از داوطلبانی که با شرکت در امتحانات دیماه سال ۱۴۰۲ وزارت آموزش و پرورش موفق به اخذ مدرک دیپلم خود تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ می‌شوند، لازم است معدل موجود (فعلی) خود را در تقاضانامه ثبت‌نام درج کنند. سازمان سنجش معدل نهایی این داوطلبان را راساً از وزارت آموزش و پرورش اخذ خواهد کرد.

جدول رشته محل‌های جدید و اصلاحات دفترچه راهنمای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شده است.